Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://kiev.radakmu.org.ua)
Головна → Законопроєкт про податкові зміни посилить фіскальний тиск на бізнес, — АСС

17.06.2021 11:28
Законопроєкт про податкові зміни посилить фіскальний тиск на бізнес, — АСС Законопроєкт про податкові зміни посилить фіскальний тиск на бізнес, — АСС

Ухвалення законопроекту про податкові зміни (№5600) збільшить фіскальний тиск на бізнес та негативно вплине на економіку країни, він має бути відхилений.

Про це йдеться в заяві Американської торгової палати (АСС), розміщеної на її сайті.

членів Палати, запропоновані урядом зміни до Податкового кодексу є неприйнятними для бізнес-середовища, адже призведуть до посилення фіскального тиску на сумлінних платників податків і погіршення інвестиційної привабливості України.

В АСС висловили зауваження щодо окремих положень законопроекту, зокрема тих, що стосуються:

  • змін в адмініструванні податку на прибуток підприємств у частині списання збитків;
  • внесення змін щодо особливостей застосування ПДВ, які, серед іншого, можуть спричинити проблеми із відшкодуванням ПДВ;
  • погіршення становища платників податків у процесі узгодження податкового зобов’язання та його оскарження;
  • перегляду податкових ставок та збільшення податкового навантаження на окремі галузі, включаючи акцизи, оренду за користування радіочастотним ресурсом, запровадження акцизного збору на відновлювані джерела енергії.

Окрім того, в АСС звернули увагу, що ухвалення законопроекту №5600 порушить принцип стабільності податкового законодавства, і закликали депутатів його відхилити.

«Бізнес-спільнота занепокоєна впровадженням значних змін до податкового законодавства без передбачення достатнього перехідного періоду. Це негативно впливає на інвестиційну привабливість України, адже такі зміни шкодять довгостроковому бюджетному плануванню компаній», – зазначається в заяві.

Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/495003/zakonoproyekt-pro-podatkovi-zminy-posylyt-fiskalnyj-tysk-na-biznes-ass

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://kiev.radakmu.org.ua/view/6619