Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://kiev.radakmu.org.ua)
Головна → В Україні хочуть змінити податки: в Раді назвали три ключові напрямки

29.05.2020 13:45
В Україні хочуть змінити податки: в Раді назвали три ключові напрямки В Україні хочуть змінити податки: в Раді назвали три ключові напрямки

Міністерство фінансів України поки не внесло пропозицій щодо запланованої на 2020 рік податкової реформи або зміни її концепту, але робота передбачається в трьох напрямках.

Про це в інтерв’ю сайту “Сьогодні” розповів голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“Відповідно до погоджених з урядом планів, ми хотіли провести суттєві зміни в оподаткуванні доходів. Зокрема, мова йшла про об’єднання ЄСВПДФО та військового збору в єдиний обов’язковий платіж з відповідним зменшенням цього платежу. Міністерство фінансів повинно було провести аналіз моделей на великих масивах цифр за попередні податкові періоди, запропонувати компенсатори, а ми повинні були у великій робочій групі розглянути їх і вже прийняти рішення про шляхи реформування”, – зазначив Гентманцев.

Другий напрямок змін, за його словами, – це екологічний податок. Його пропонували реформувати, а замість податків на місцеві викиди внести зміни на викиди СО2. Третій напрям – місцеві податки, підходи до яких хотіли “дещо змінити”. Передбачалося дещо змінити підходи до оподаткування місцевими податками.

“Все це в комплексі Міністерство фінансів пропонувало зробити як єдиний проект, внісши одночасно зміни і в правове регулювання інших податків. Комітет Верховної Ради не володіє такими ресурсами (статистичними даними), щоб відповідально запропонувати масштабні і серйозні зміни, обґрунтувавши їх цифрами. Тому тут можлива тільки злагоджена робота з урядом”, – розповів Гетманцев.

Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/471754/v-ukrayini-hochut-zminyty-podatky-v-radi-nazvaly-try-klyuchovi-napryamky

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://kiev.radakmu.org.ua/view/6571